Prof. Dr. Şirin Karadeniz / YEGAM Başkanı

Lisans ve yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Bilgisayar Eğitimi üzerine tamamlayan Karadeniz, doktorasını Ankara Üniversitesi’nde Eğitim Teknolojisi üzerine yapmıştır. Profesör doktorluk ünvanını ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde Ocak 2017 tarihinde almıştır. Şubat 2018 tarihinden beri YEGAM başkanlığı görevini yürütmektedir. Karadeniz; 2017-2019 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinin dekanı olarak görev almıştır. 23 Temmuz 2019 itibari ile Bahçeşehir Üniversitesi rektörü olarak görevine devam etmektedir. İlgi alanları; eğitim amaçlı hiper metin, hiper ortam ve çoklu ortamların tasarlanması ve geliştirilmesi, hiper ortamlarda gezinme ve kaybolma, e-öğrenme’de bilişsel araçlar ve materyal tasarımı, harmanlanmış öğrenme ortamları ve materyal tasarımı, mobil öğrenme, uzaktan eğitim, öğretim tasarımı, güdülenme, öğrenme stilleri ve stratejileri, BT’de proje yönetimi, ölçek geliştirme, web sitesi tasarımı ve internet programlama, içerik ve öğrenme yönetim sistemleri. Uzmanlık alanı: Teknoloji Temelli/Destekli Öğrenme Ortamlarının Tasarımı – Bireysel farklılıklar ve öğrenme-öğretme kuramlarına göre teknoloji temelli/destekli öğrenme ortamlarının tasarlanması, geliştirilmesi, uygulanması ve değerlendirilmesi. 2016 yılında KAGİDER & Microsoft işbirliği ile düzenlenen Teknolojinin Kadın Liderleri ödül töreninde “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi Ödülü”nü almıştır.

 

Merve Aşıcı / YEGAM İş Geliştirme Yöneticisi

Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamlayan Aşıcı, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku bölümünde tamamlamıştır. 2010 yılından beri özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yapan Aşıcı, Haziran 2017’den beri YEGAM iş geliştirme yöneticisi görevini yürütmektedir. İlgi alanları: çocuk hakları, insan hakları hukuku ve eğitim sosyolojisidir.

 

 

 

Burçin Canbaz / YEGAM Eğitim Planlama Yöneticisi

Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Felsefe bölümünde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme bölümünde tamamlamıştır. 2010 yılından itibaren özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yapan Canbaz, Ağustos 2017’den beri YEGAM eğitim planlama yöneticisi görevini yürütmektedir. İlgi ve uzmanlık alanları: Çocuklar için felsefe, eğitim tasarımı ve eleştirel düşünmedir.